• Başkasına yararı dokunan insan en kusursuz insandır. Sophokles

 • Bir kör bir köre yol gösterirse ikiside çukura yuvarlanır. Matthew Henry

 • Dostuna da düşmanına da yardım et çünkü o zaman dostunla daha yakın dost düşmanınla da dost olursun. Clebul

 • Eğer hür bir toplum sayıca daha çok olan fakirlere yardım edemezse sayıca az olan zenginleri de kurtaramaz. John Kennedy

 • Her yardım cennete doğru bir basamaktır. H.Ward Beecher

 • Herkes ötekisine yardım etseydi herkesin işi yapılmış olurdu. Erner Erchenbach

 • Işık yapmanın iki yolu vardır: ya kandil olmak ya da yansıtan ayna… Edith Warton

 • İnsan dostlarının acılarına onlarla bir olup ağlayıp sızlamakla değil yardım ve bakım ile katılmalıdır. Epukuros

 • İnsanın en iyi yardımı kendi kendisine yaptığı yardımdır. Goethe

 • İnsanlar birbirlerine yardımdan el çektikleri gün insanlık yok olur karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz. Walter Scott

 • İyilik etmek fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın. günah işlemek ve haddi aşmak üzerinde yardımlaşmayın. Maide Suresi2

 • Küçüklerin yardımı olmaksızın hiçbir büyüğün başarıya ulaştığı görülmez. Bu ne küçüğü büyütür ne de büyüğü küçültür. Cemil Sena

 • Sevmek fiilinden sonra gelen dünyanın en güzel fiili yardım etmektir. V.Suttner

 • Size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız. Chilon

 • Yardımlar tıpkı çiçek gibidir ne kadar taze ise insanları o kadar memnun eder. Chillon

Slider Resim 1 Slider Resim 1 Slider Resim 1 Slider Resim 1 Slider Resim 1 Slider Resim 1 Slider Resim 1

Bahtiyarbostan Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi Hizmete Açıldı

Sivas Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Bahtiyarbostan Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Valimiz Davut Gül ve Eşi Gülde Gül Hanımefendinin katılımı ile açıldı.
Sarıeroğlu, Bahtiyarbostan Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, ilk kez geldiği Milli Mücadele şehri Sivas’ın huzur dolu, aydınlık bir kent olduğunu söyledi. 
Kadınların baş tacı olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, “Kadınlarımız güçlü olursa Türkiye’nin güçlü olacağına inandık. Kadınlarımız güçlü olursa aile yapılarımızın güçlü olacağına inandık. Kadınlarımız mutlu olursa onların mutluluğunun tüm ülkemize yayılacağına inandık.” diye konuştu. 
Kadınların hayatın her alanında aktif olarak yer aldığını dile getiren Sarıeroğlu, bunun daha iyi seviyelere gelmesi için çalışmalara devam ettiklerini anlattı. Sarıeroğlu, kadına yönelik şiddet olaylarına dikkati çekerek, şunları söyledi: 
“Kadına yönelik şiddetle ilgili sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz. Kadın odaklı meselelerde zihinsel bir dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Kadına değer veren medeniyetin mensupları olarak, kadına kıymet veren bir dinin mensupları olarak, kadına yönelik şiddeti insanlık suçu olarak değerlendiriyoruz. Kadına yönelik şiddetle mücadelemizi sonuna kadar kararlılıkla sürdüreceğiz. Kurullarımız ve çalışmalarımız var, yasal düzenlemelerimiz var. Burada topyekun seferberlik halinde yerel yönetim ve sivil toplum örgütlerimizle hep birlikte çalışacağımız bir alan. İnşallah bundan sonra bu konularda daha hızlı bir ilerleme sağlayacağız.” 
Çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarına da değinen Sarıeroğlu, “Bu konuda da çok ciddi şekilde çalışmalar yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bir komisyon kuruldu, Bakanlık olarak biz de bu kuruldayız. Çok ciddi çalışmalar yapıyoruz ve bu konuya bütüncül bir bakış açısıyla bakıyoruz. Cezalardan, çocuklarımızın daha fazla örselenmemesine ilişkin tüm konuları büyük bir titizlikle alıyoruz. Çocuklara yönelik istismar olayını asla kabul etmiyoruz, bunun bir canilik ve sapkınlık olduğunu buradan bir kez daha ifade ediyorum. Bu konuyla da mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.” diye konuştu. 
Yaşam merkezine adı verilen Özgecan Aslan’ı kardeşi gibi değerlendirdiğini vurgulayan Bakan Sarıeroğlu, onu rahmetle yad ettiğini dile getirdi. 
Bakan Sarıeroğlu, Özgecan’ın ailesinin onun aziz hatırasını yaşatmak için birçok faaliyetin içerisinde olduğunu aktararak, “Gerçekten evlat acısı yaşadılar ama bu evlat acısının ardından bu konuyla ilgili bir inisiyatif yüklendiler, bir sorumluluk yüklendiler.” ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin güçlü hedefleri olduğunu, ülke olarak önemli süreçlerden ve zorlu dönemlerden geçildiğini vurgulayan Sarıeroğlu, Mehmetçiklerin Afrin’de büyük bir operasyon gerçekleştirdiğini söyledi. 
Sarıeroğlu, bu operasyonun Türkiye açısından kilit öneme sahip olduğuna işaret ederek, şöyle dedi: 
“Neden yapıldığını Afrin’e girdikten sonra daha net anlıyoruz. Bölgemizde birinci hedefimiz terörle mücadele çalışmaları ve 80 milyon vatandaşımızın güvenliği ve huzuru. Oradaki sığınakları, açılan ve altlardan yapılan tünelleri, biriktirilen silahları, yapılan destekleri gördükten sonra, sınırın ötesindeki sürecin arka planında başka niyetler olduğunu Türkiye olarak çok net olarak anlamış durumdayız. İnşallah bu süreçten muzaffer olarak çıkacağız, buna inancımız tam. Allah Mehmetçiğimizi muhafaza eylesin.” 
Verilen desteklerin kendilerini mutlu ettiğini, engellilerin maaşlarının bir kısmını Mehmetçik Vakfına verme konusunda bakanlıklarına sürekli dilekçe ile müracaat ettiğini, kadınların yemekler yaparak askerlere gönderdiğini belirten Sarıeroğlu, böylece operasyona katılan güvenlik güçlerine moral verildiğini aktardı. 
Bakan Sarıeroğlu, Sivas’tan başlayan milli mücadele ruhunun tüm Türkiye’de olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu: “Allah milletimizden razı olsun, birlik beraberliğimiz daim olsun. Bizim en önemli gücümüz, en önemli avantajımız Türkiye olarak zor zamanlarda kenetlenmemiz. Birlik, beraberlik ve mücadele ruhumuz. Biz bunu 15 Temmuz’da gösterdik, tüm dünyaya, tüm düşmanlarımıza korku salacak şekilde ecdattan miras kalan o ruhun nasıl canlanacağını, toplara, tüfeklere, F-16′lara nasıl kafa tutulacağını bir kez daha gösterdik. El Bab’ta gösterdik, Fırat Kalkanı’nda gösterdik. Şimdi de Afrin’de Zeytin Dalı Operasyonu’nda gösteriyoruz.” 
Türkiye’nin dostlarına güven, düşmanına korku saldığını aktaran Sarıeroğlu, “Buna da devam edeceğiz. Güçleniyoruz, büyüyoruz, birilerini de rahatsız ediyoruz. Bu operasyonları da kendi milli ve yerli mühimmatımız ile İHA’larımızla yapıyoruz. Bundan dolayı büyük bir kesimde rahatsızlık uyandırıyoruz ama rahatsız olmaya devam edecekler. Çünkü biz sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daha da büyümeye daha da güçlenmeye ve inşallah gelişen büyüyen Türkiye olarak dünyanın en iyi ülkeleri içerisinde yer almaya ve yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Diz çöktürmeye, baş eğdirmeye çok çalıştılar. Diz çökmedik, baş eğmedik. İnşallah aynı ruhu devam ettireceğiz.” dedi. 
Valimiz Gül ise, millet olmanın çeşitli özelliklerinin olduğunu belirterek, “Bunların başında da sevinçte ve üzüntülerde ortak hareket etmek var. Bugün burada bunu yaşıyoruz. Mersin’de vefat eden kızımızın ismi Sivas’ta yapılan bir hanımlar merkezine veriliyorsa bu bizim büyük bir millet olduğumuzu göstermektedir. Bu vesileyle tekrardan kızımıza Allah’tan rahmet ailesine de başsağlığı diliyorum. 
Sivas’ta yaşayan gençlere ve bayanlara yönelik birçok hizmet yapıldığını kaydeden Gül, “Tabi bunlar yeterli değil, daha iyisi her zaman mümkün. İnşallah bu yıl Sivas merkezde gençlerimizin ve kadınlarımızın kullanması için 14 adet spor salonu ve 10 adet kapalı halı saha yapılacak. Bu tesisler, Cumhurbaşkanlığımız tarafından başlatılan okuma-yazma kurslarında başarılı olan mahallelerimize kazandırılacak. Amacımız; Kılavuz’dan Kümbet’e, Karşıyaka’dan Fatih’e kadar tüm mahallelerimize bu hizmeti kazandırmak. Sivas Belediyesi ile el ele vererek bu tesislerin yanına da yüzme havuzları yapmayı istiyoruz. Çok yoğun programlarına rağmen ilimize gelerek dün akşamdan beri ziyaret ve temaslarını sürdüren muhterem bakanımıza teşekkürlerimi sunuyor, Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi’nin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu. 
Özgecan Aslan’ın babası Mehmet Aslan da kızının ismini merkeze veren yetkililere teşekkür etti. Türkiye’de kadına şiddet, çocuk istismarı, uyuşturucuyla en önemlisi de cehaletle mücadelenin büyük bir azim ve kararlılıkla devam ettiğini dile getiren Aslan, cahil insanları eğitmenin zor olduğuna dikkati çekerek, “En zoru ise kötü alışkanlıkları ve kötü karakter sahibi insanları eğitmektir. Şiddetin ve terörün her türlüsünü kınıyorum.” dedi. 
Konuşmaların ardından Bakan Sarıeroğlu ve beraberindekiler, Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi’nin açılışını yaparak, burayı gezdi. 
gnl
Sivas Valiliği
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
 • Slider Resim 1
  En Gönüllü İlçeler
SİVAS 4713
AKINCILAR 1364
GÜRÜN 1291
Diğer İlçeler